نماد اعتماد الکترونیک

مونتاژ موبایل آیفون در آمریکا یا چین (شعار یا واقعیت)

نویسنده Massy 2016/04/07 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

مونتاژ موبایل آیفون در آمریکا یا چین (شعار یا واقعیت)

 

این روزها که بازار تبلیغات و شعار نامزدهای کاندیداتوری ریاست جمهوری 2016 امریکا داغ است ، دو تن از کاندیداهای ریاست جمهوری ( آقای برنی سندرز کاندیدای حزب دمکرات ) از یک سو و آقای دونالد ترامپ ( کاندایدای حزب جمهوری خواه و یکی از غولهای املاک و مستغلات امریکا ) از سوی دیگر از برخی سیاست های شرکت اپل ( Apple) انتقاد کرده اند.

 

برنی سندرز در گفتگویی با هیئت تحریریه روزنامه Daily News اعلام کرده که امیدوار است شرکت اپل ( Apple) بجای مونتاژ برخی  در چین ، این کار را در امریکا انجام دهد و فرصتهای شغلی بیشتری در داخل کشور ایجاد نماید. از طرفی دونالد ترامپ نیز اعلام کرده قصد دارد شرکت اپل ( Apple) را بر آن دارد که بجای مونتاژ کامپیوتر و موبایل آیفون در خارج ، کل پروسه مونتاژ و اسمبلینگ آن را درداخل کشور انجام دهند.

 

اینطور گفته می شود که شرکت اپل ( Apple) مونتاژ برخی از محصولاتش را درخارج از کشور و بویژه در کشور چین به جهت استفاده از نیروی کار ارزان و پائین نگه داشتن قیمت تمام شده ، انجام می دهد. تحلیگران معتقدند اگر شرکت اپل ( Apple) بخواهد کل پروسه مونتاژ محصولات خود را به داخل کشور انتقال دهد این امر تاثیر فوری بر تقاضای مصرف کنندگان و شرایط مالی شرکت اپل (Apple) خواهد گذاشت . در واقع با انتقال پروسه مونتاژ به داخل کشور یا شرکت اپل باید قیمت محصولات را افزایش دهد یا باید سود خود را کاهش دهد. (بعید به نظر می رسد که شرکت اپل سود خود را کاهش دهد !!) یکی از تحلیگران بررسی کرده است که چنانچه اپل ( Apple) کل پروسه مونتاژ موبایل آیفون را در داخل کشور انجام دهد هزینه هایش به صورت تقریبی 66% افزایش پیدا می کند و متوسط قیمت از 691 دلار به 1150 دلار افزایش می یابد.

 

از طرفی آقای جفری ایملت مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک معتقد است که آقای برنی سندرز و دونالد ترامپ در اشتباه هستند و از سال گذشته تا کنون شرکت اپل 1.9 میلیون شغل بصورت مستقیم و غیر مستقیم در ایالات متحده امریکا ایجاد کرده است !

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics