نماد اعتماد الکترونیک

Viv (ورژن جدید Siri )

نویسنده Massy 2016/05/18 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,اپلیکیشن,

 

حتما با Hey Siri آشنا هستید. Siri نرم افزاری است که به عنوان یک دستیار مجازی هوشمند توسط شرکت اپل Apple بر روی سیستم عامل iOS اجرا گردید. Siri  امکان ارسال فرامین صوتی بدون نیاز به تایپ آن را به کاربران می دهد و فرامین آنها را اجرا می نماید. آقای Kittlaus و Cheyer که سازندگان نرم افزار Siri می باشند پس از چهارسال تلاش شبانه روزی نسخه جدید Hey Siri به نام Viv را ارائه نمودند. حدود یک هفته قبل بود که آقای Kittlaus از نرم افزار Viv پرده برداری کرد. Viv ورژن جدیدتر نرم افزار Siri میباشد که علاوه براجرای فرامین ساده ، فرامین پیچیده تر را نیز اجرا می کند . در حقیقت Viv مثل یک دستیار یا دوست مجازی است که به شما کمک می کند تا کارهایتان را راحت تر انجام دهید و در زمان صرفه جویی کنید. 

 

در کنفرانس رونمایی از  Viv ، اقای Kittlaus با پرسیدن سوالات ساده از Viv جلسه را شروع کرد و با پرسیدن سوالات سخت تحیر و تحسین همگان را برانگیخت . تعدادی از سوالاتی که پرسیده شد و شاید برای شما هم جالب باشد به شرح ذیل بود :

 

 

1- امروز هوا چه طور است ؟

2- آیا سه هفته قبل پنج شنبه در سیاتل هوا بارانی بود ؟

3- آیا پس فردا از ساعت 5 بعداز ظهر به بعد  دمای هوای Golden Gate از 70 درجه فارنهایت بالاتر می رود ؟

4- آقای Kittlaus  از Viv خواست که مبلغ 20 دلار بابت نوشیدنی دیشب به حساب آدام پرداخت کند !

 Viv کلیه فرامین را به همان نحوی که خواسته شده بود دقیقا اجرا کرد !!!

 

اینگونه گفته می شود که Viv توانایی انجام بسیاری از کارهایی را دارد که ما به صورت روزمره با آن مواجه هستیم . از رزرو کردن ارزان ترین هتل در یک منطقه بخصوص ، یافتن رستورانی که بهترین غذای سوشی را سرو می کند ، سفارش دادن گل ( دیگر نیازی به تماس با 800-1 جهت سفارش دادن گل نیست.) رزرو تیکت هواپیما ، یافتن بهترین مسیر ممکن برای رفتن به محلهای مختلف ، پیغام گذاشتن برای اهالی خانه وقتی در ترافیک ماندید و ...

 

جالب است بدانید اخیرا گوگل Google و فیسبوک Facebook پیشنهاد خرید نرم افزار Viv را ارائه داده اند. نرم افزاری که شاید نسل آینده  یک روز از ما بپرسد چگونه بدون آن زندگی می کرده ایم ؟؟!!

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics