نماد اعتماد الکترونیک

پروژه AMP گوگل و تاثیر شگرف آن در بازاریابی اینترنتی

نویسنده Massy 2016/06/03 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,خبری,

پروژه AMP گوگل و تاثیر شگرف آن در بازاری

 

 اینروزها بسیاری از کاربران جهت اطلاع از آخرین اخبار در عرصه اقتصاد و سیاست ، هنر و ورزش با موبایل در صفحات وب به جستجو می پردازند، بنابراین بدیهی است که سرعت لود شدن و بارگذاری صفحات در موبایل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید دلایلی که شرکت گوگل google را بر آن داشت که از ابزار توانمند AMP استفاده کند نارضایتی بسیاری از کاربران از سرعت کند لود شدن صفحات در موبایل بود. بسیاری از کاربران به استفاده وسیع از فیسبوک که یک منبع خبری درحال رشد بود، روی آورده بودند مضافا براینکه از سال 2015 فیسبوک با راه اندازی Instant Article Service به ناشران اجازه داده بود تا مطالب خود را بجای انتشار در وب سایت ها ، مستقیما در فیسبوک منتشر نمایند. شرکت گوگل Google به کمک نیویورک تایمز و گاردین برای جذب کاربران خود تصمیم گرفت تا با ابزاری نیرومند سرعت بارگذاری صفحات وب در موبایل را افزایش دهد.طی بررسی های دقیق گوگل به این نتیجه رسید که اگر سرعت بارگذاری صفحات وب بیشتر از سه ثانیه طول بکشد ،حدود 40% کاربران لود کردن آن صفحه را رها می کنند.

 

دراوایل سال 2016 میلادی گوگل از ابزارنیرومند خود به نام AMP یا Accelerated Mobile Page Project رو نمایی کرد. AMP در واقع فریم ورکی Open Source است که سرعت لود شدن صفحات در موبایل را 4 برابرمی کند ضمن اینکه درمقایسه با صفحات مشابه از 0.1 دیتا استفاده می کند. بسیاری از سایتهای خبری مثل CNN ، Guardian در کنار نسخه اصلی سایت خود دارای نسخه AMP نیز می باشند. البته ناگفته نماند که جهت ساخت نسخه AMP باید قوانین و چارچوب خاص گوگل google را تبعیت نمود. جهت ساخت این نسخه برنامه نویسان می توانند از تگ های خاصی از HTML استفاده کنند و مثلا نمی توانند از کدهای جاوا استفاده نمایند. درواقع AMP کدهایی که باعث افزایش حجم صفحه شما می شود را شناسایی نمی کند. ( کدهای AMP به جهت اینکه دارای سرعت لود بالایی هستند منجر به بارگذاری سریعتر صفحات می گردند.)

 

 

در آینده نزدیک بسیاری از سایت ها برای جذب و حفظ مخاطبین خود ، کلیک خور بودن سایت ، داشتن درآمد بهتر و......... باید در کنار نسخه اصلی سایت خود ، نسخه AMP آن را نیز داشته باشند درغیر اینصورت از گردونه رقابت خارج خواهند شد.

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics