نماد اعتماد الکترونیک

Homekit اپل (کنترل از راه دور منزل)

نویسنده Massy 2016/06/28 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,اپلیکیشن,

با homekit اپل می توانید درهرجایی که هستید خانه خود را به صورت ایمن کنترل کنید:

 

شما هر روز از موبایل اپل آیفون خود برای تماس با دوستان ، ساماندهی امور، بررسی وضعیت سلامت و تناسب اندام و پرداخت به جای حمل کیف پول یا کارت های اعتباری استفاده می کنید. با homekit اپل از طریق وسایلی که مجهز به سیستم عامل اپل یا همان iOS هستند، شما می توانید امور مربوط به خانه خود را به صورت کاملا ایمن چک کنید و ترتیبی بدهید که وسایل هوشمند منزل نه بصورت جداگانه بلکه در ارتباط با هم کار کنند. اجازه بدهید برای بهتر درک کردن این مطلب کلیه قضیه را باز کنیم تا متوجه شوید این تکنولوژی چقدر جالب و پرکاربرد خواهد بود.

 

وسایل هوشمند اگر با هم و در ارتباط با هم کار کنند حتی می توانند هوشمندانه تر عمل نمایند. Homekit اپل از طریق اپلیکیشنی که امور منزل شما را کنترل می کند ، کار می کند. شما می توانید از پشت صحنه از طریق موبایل یا هر وسیله ای که مجهز به سیستم عامل iOS هست امور منزل را طوری کنترل کنید که همه در ارتباط با هم و متصل به هم کار کنند. ضمنا homekit رمزگذاری شده است یعنی فقط شما یا افرادی که در خانه شما هستند می دانند که مثلا شما تنظیم کرده اید که چراغ های منزل در ساعت 10 شب خاموش شود یا مثلا دمای هوای داخل منزل از 20 درجه بالاتر نباشد.

** شما می توانید  چند کار را با یک دستور از homekit بخواهید . بدین معنا که مثلا به homekit برنامه بدهید که وقتی می خواهید خانه را ترک کنید این چند کار را با هم انجام دهد : چراغ های منزل را خاموش کند ، کلیه درب ها را قفل کند و دمای داخل خانه را کاهش دهد.

** برای بیدار شدن به homekit  دستور دهید که هر روز صبح سر یک ساعت بخصوص تمامی این کارها را با هم و با یک فرمان شما انجام دهد : shade تمامی پنجره ها را بالا بزند تا نور صبح وارد خانه شود. کتری برقی را روشن کند و آب را جوش بیاورد تا زمانی که برای خوردن چای مناسب باشد. دمای حرارتی خانه را تا قبل از اینکه شما از رختخواب بیرون بیایید افزایش دهد.

** برنامه رسیدن به خانه را برای homekit تعریف کنید طوری که هنگام رسیدن شما به خانه چراغ های منزل روشن شود تا شما پس از وارد شدن به خانه مجبور نباشید به دنبال کلید برق گشته و چراغها را روشن کنید . قفل درب ورودی خانه را باز کند تا شما مجبور نباشید برای باز کردن درب منزل دنبال کلید خود بگردید. و دمای حرارت خانه را مطابق درخواست شما تنظیم نماید.

 

 

 

** هنگام خواب ، کل چراغها را خاموش کند. shade پنجره ها را پایین بکشد و همچنین تمام درب های خانه را قبل از اینکه شما به تخت خواب بروید قفل کند.

برای پیدا کردن وسایلی که با homkit همخوانی دارند کافی است در فروشگاه به لیبل محصولات دقت کنید. شما می توانید ازAPP Store  اپل هم مجموعه ای از محصولاتی که با  homekit اپل همخوانی دارند را خریداری نمایید.

دسته بندی محصولاتی که در حال حاضر مطابقت با homekit اپل دارند و شما می توانید آنها را در داخل منزل خود  کنترل نمایید به شرح ذیل است :

  • سیستم روشنایی منزل ( شامل چراغ ها)
  • قفل درب های منزل
  • سیستم سرمایشی و گرمایشی منزل
  • سنسورها
  • Shade پنجره ها
  • کلید پریزها

 

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics