نماد اعتماد الکترونیک

امکانات اپل واچ Apple Watch چیست ؟

نویسنده Massy 2016/06/28 0 نظر ساعت هوشمند,

اینروزها با پیشرفت تکنولوژی، دیگر ساعت مچی فقط وسیله ای برای نشان دادن زمان و تاریخ نیست . ساعت مچی شما دارای  قابلیت هایی است که حتی شاید تصور آن عجیب و غیر ممکن به نظر برسد. دراینجا می خواهیم به بخشی از قابلیتهای اپل واچ و بویژه اپل واچ نسل سوم Apple WatchOS 3 بپردازیم.

 • شما می توانید از اپل واچ خود به عنوان کیف پول نیز استفاده کنید. با استفاده از قابلیت Apple pay شما می توانید خریدهای خود را از طریق اپل واچ انجام دهید.
 • سیستم عامل نسل سوم ساعت اپل  هفت برابر سریعتر از نسل قبل می باشد ، ضمن اینکه دسترسی شما به اپلیکیشن ها و اطلاعات آسان تر شده است و قابلیت نوشتن کلمات برای پاسخ به پیغام ها نیز فراهم گردیده است .
 • بخش notification ساعت اپل Apple به نحو مطلوبی ارتقا یافته است. مثل هر فردی پیغام هایی هست که برای شما از درجه اهمیت بالایی برخوردار است اما شاید اغلب زمانی از آن مطلع شوید که گوشی موبایل شما برای چک کردن خبر، آن لحظه در دسترس شما نباشد یا اینکه زمانی از پیغام مطلع شوید که دیگرآن اطلاعات بخصوص بدرد شما نخورد. با استفاده از notification ساعت اپل شما می توانید از کلیه پیغام های با اهمیت همان لحظه با خبر شوید. وقتی notification  جدیدی دریافت می کنید ساعت شما نوتیفیکیشن جدید را با یک لرزش کوچک به شما اطلاع می دهد. شما می توانید با  زدن یک ضربه انگشت بر روی صفحه ساعت ، تیتر را به صورت خلاصه ببینید. اگر مهم بود آن را بخوانید یا همان لحظه به آن پاسخ دهید . اگر پیغامی برای شما بیاید می توانید دست خود را بالا بگیرید تا ببینید پیغام از جانب چه فردی و در مورد چه می باشد. همینطور وقتی یک ایمیل دریافت می کنید شما می توانید در یک نگاه خیلی سریع چک کنید که فرستنده چه فردی است و عنوان ایمیل چیست. اگر ایمیلی فوری باشد می توانید درهمان لحظه به آن جواب دهید.  
 • اپل واچ دارای تقویم است که قرارهای ملاقات شما در روزهای مختلف را نشان می دهد و زمانی که یک قرار ملاقات نزدیک است به شما آلارم می دهد که سر قرار بعدی حاضر شوید.
 • اپل واچ مثل تلفن برای شما عمل می کند. وقتی کسی به شما زنگ می زند می توانید همان موقع جواب تلفن او را بدهید یا اینکه اگر در ان لحظه امکان پاسخگویی ندارید از Siri بخواهید که بعدا به او زنگ بزند.

 • می توانید با زدن کلید میکروفون ساعت اپل خود، پیغام خود را ضبط کنید و آن را بصورت Audio یا متن بفرستید.
 • در پاسخ به برخی از سوالاتی که از شما پرسیده می شود، نیاز به تایپ ندارید و سه گزینه Accept ، Maybe ،Decline موجود است که کافی است با ضربه انگشت یکی از آنها را در پاسخ انتخاب کنید.
 • اگر سرشما خیلی شلوغ است و وقت جواب دادن به یک تماس را ندارید می توانید پیغام را دیکته کنید و آن را بصورت صوتی یا متنی برای نفر مقابل بفرستید.
 • علاوه بر دریافت پیغام ها ، شما همچنین می توانید اطلاعات به روز شده مربوط به اخباری که بیشترین بازید را از ان دارید نیز روی صفحه ساعت خود دریافت کنید. مثل تیتر خبرها، دمای هوا، قیمت سهام ، نتیجه مسابقات و ........

 • ساعت اپل همچنین یک دستنبد سلامت نیز می باشد. قابلیت های این دستنبد سلامت به شرح ذیل می باشد : بعضی از افراد زندگی می کنند تا جنب و جوش داشته باشند و حرکت کنند، دوچرخه سواری کنند یا به ژیمناستیک بروند. برخی دیگر هم کم و بیش فعالیتهای ورزشی در طی روز انجام می دهند. اپلیکیشن فعالیت، به شما تصویری مقطعی از فعالیت روزانه تان می دهد ، که شامل سه حلقه ایستادن، حرکت ، ورزش کردن می باشد. زمانیکه شما می ایستید ساعت هوشمند اپل این قضیه را درک می کند اگر حرکت ، ایستادن و ورزش کردن شما مناسب باشد حلقه های ایستادن، حرکت و ورزش کردن شما پر می شود که این نشان دهنده این است که شما میزان فعالیتی را که در روز لازم بوده ، داشته اید. هنگام فعالیت میزان مصرف کالری، ضربان قلب و سایر موارد مورد نیاز را نیز نشان می دهد.

 • یکی از ویژگیهای بسیار جالب ساعت اپل این است که دکمه ای در کنار آن می باشد که اگر شما آن را برای یک مدت نگه دارید با مرکز پلیس ، اورژانس یا مراکز emergency  دیگر تماس می گیرد، بسته به این که شما در کدام کشور هستید شماره مرکز پلیس یا اورژانس آن کشور را برای شما سریع می گیرد. اگر شما بیمار باشید و یا حتی به هردلیلی نتوانید صحبت کنید و بیهوش بر روی زمین افتاده باشید اطلاعات مربوط به شما را از Medical ID شما استخراج کرده که این اطلاعات می تواند برای پرستاران اورژانس در کمک رسانی بسیار مفید و موثر باشد.

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics