نماد اعتماد الکترونیک

کدام محافظ صفحه نمایش موبایل بهتر است ؟ شیشه ای یا پلاستیکی ...

نویسنده Massy 2016/07/10 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

 

محافظ پلاستیکی یا محافظ شیشه ای :

 

بسیاری از افراد برای محافظت از صفحه نمایش موبایل خود از خط و خش و شکستن همواره بدنبال یک محافظ خوب می گردند تا از صفحه نمایش موبایل در برابر خط و خش ، گرد و غبار ، اثر انگشت و چربی ، لک و آلودگی محافظت کند. البته قاب هایی هستند که دارای برامدگی در لبه ها بوده و مانع از تماس صفحه نمایش موبایل با سطوح صاف می گردند اما حتی وجود این قاب های موبایل ، ما را از محافظ صفحه نمایش بی نیاز نمی سازد.

 

محافظ صفحه نمایش موبایل در دو نوع پلاستیکی و شیشه ای قابل دسترسی میباشد. اما این سوال پیش می اید که کدام نوع محافظ صفحه نمایش بهتراست ؟ پلاستیکی یا شیشه ای ؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید در نظر داشته باشید که هنگام خرید اولویت را به کیفیت میدهید یا قیمت ؟ 

 

قیمت : محافظ پلاستیکی ارزانتر از محافظ شیشه ای میباشد شاید به این دلیل که محافظ شیشه ای دارای کیفیت بهتری است.

تفاوت ظاهری : محافظ پلاستیکی صفحه نمایش دارای قطر 0.1 میلی متر است اما محافظ شیشه ای صفحه نمایش موبایل دارای قطر 0.3 تا 0.5 میلی متر میباشد. محافظ پلاستیکی به سرعت خش پذیر است اما محافظ شیشه ای در مقابل خط و خش مقاوم میباشد.

 سهولت استفاده : محافظ شیشه ای صفحه نمایش هنگام استفاده این حس را به شما منتقل می کند که هیچ محافظی روی صفحه نمایش موبایل نصب نشده است و انگار شما دارید مستقیما با خود صفحه نمایش موبایل کار می کنید. در واقع ، هنگام Touch کردن صفحه نمایش انگشت شما به راحتی و به آسانی بر روی محافظ صفحه نمایش می لغزد در صورتی که محافظهای پلاستیکی مطلقا این حس را به شما منتقل نمی کنند.

نصب: اگر تا بحال محافظ شیشه ای بر روی صفحه نمایش موبایل یا تبلت خود نصب کرده باشید حتما می دانید که نصب محافظ شیشه ای بسیار آسانتر از محافظ پلاستیکی می باشد.

اگر بدنبال محافظ شیشه ای مناسب جهت صفحه نمایش موبایل خود هستید فقط یکبار محافظ شیشه ای دیجیتالز انلاین را امتحان کنید تا متوجه تفاوت ها شوید. اما برخی از ویژگیهای محافظ شیشه ای صفحه نمایش  دیجیتالز انلاین به شرح ذیل می باشد : 

 

  • محافظ صفحه نمایش Screen Protector صرفا دارای ضخامت 0.3 میلی متر و گوشه های گرد 2.5D میباشد.
  • بسهولت می توان این محافظ را روی صفحه نمایش موبایل آیفون نصب کرد بدون اینکه کوچکترین حبابی بین محافظ  و صفحه نمایش ایجاد گردد ( اصطلاحا گفته می شود این محافظ Bubble Free است.)
  • محافظ صفحه نمایش فروشگاه دیجیتالز آنلاین از جنس شیشه و  Shatterproof  (نشکن ) می باشد.  یعنی اگر ضربه ای بسیار محکم به محافظ صفحه نمایش وارد اید ، جنس شیشه محافظ  طوری نیست که شیشه  خرد شود و  به تکه های شکسته با گوشه های تیز و برنده تبدیل شود و به اطراف پرتاب گردد.
  • محافظ صفحه نمایش  Screen Protector دارای سختی 9H است.
  • Oleophobic یا ضد چربی می باشد یعنی چربی را به خود جذب نمی کند
  • Anti-Finger Print  می باشد یعنی اثر انگشت روی  آن باقی نمی ماند.

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics