نماد اعتماد الکترونیک

تست سقوط Drop Test

نویسنده Massy 2016/07/10 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

تست سقوط  Drop Test

حتما شما هم علامت ذیل را بر روی بسته بندی برخی از قابهای موبایل دیده اید. اما ایا هرگز فکرکرده اید که این علامت چیست و بیانگر چه استانداردی میباشد.

 

MIL-STD-810  استاندارد نظامی ایالات متحده امریکا می باشد. این استاندارد در سال 1962 میلادی جهت انجام یک سلسله ازمایشات برای بررسی این امر که آیا تجهیزات حساس نظامی ساخته شده میتوانند تحت شرایط خاص محیطی عملکرد مناسب را داشته باشند یا خیر تنظیم گردید. درواقع این استاندارد شامل انواع تست های مختلفی است که device های مورد تست را  نه تنها در شرایط محیطی عادی بلکه در شرایط خاص قرار میدهند تا کیفیت و عملکرد مورد انتظار انها را از بسیاری از جهات بسنجند. وزارت دفاع امریکا و کلیه واحدهای مرتبط با ان اجازه دارند از سری تست های MIL-STD-810 برای بررسی کیفیت تجهیزات نظامی استفاده نمایند. هرچند در بدو امر این استاندارد برای بررسی کیفیت و مقاومت تجهیزات نظامی تعیبه شده بود اما اینروزها توسط بیزنس های مختلف (سازندگان قاب موبایل) نیز از آن استفاده می شود. تست استاندارد نظامی سری G محصول مورد نظر را بسته به نیاز مورد 28 متد مختلف تست قرارمی دهد . البته هر 28 متد برای همه محصولات الزامی نیست.

 

مثلا در متد 501.5 این تست  device مورد نظر را هنگامی که خاموش است در معرض گرمای شدید قرارمی دهند تا بررسی نمایند دوام اجزا سازنده device تا چه حد میباشد. یا در متد 502.5 ، Device را در معرض سرما قرار می دهند به این ترتیب که Device را به تدریج سرد می کنند و حداقل به مدت 2 ساعت در محیط سرد قرار می دهند و بررسی می کنند که ایا Device مورد نظر در سرمای زیاد می تواند عملکرد نرمال و همیشگی خود را داشته باشد.

 

متدهای بیشمار دیگری در این سری تست وجود دارد که بسته به نوع محصول مورد تست ، انجام می پذیرد. مثلا محصولاتی که بیشتر در فضای بیرون هستند مورد انواع تست ها مثل تست باران، تست رطوبت، تست گرد و خاک و غیره که درهر کدام از تست ها شرایط خاصی حکمفرما است، قرار می دهند. این تست ها در آزمایشکاههای معتبر و با ابزارهای قابل اطمینان انجام می شود.

 

یکی از این متدها که جهت بررسی کیفیت قاب موبایل از آن استفاده می شود متد 516.6 نام دارد که در این متد قاب موبایل را از تمامی زوایای ممکن و از ارتفاع 4 فوت با تجهیزات خاص به پائین پرتاب می کنند تا بررسی نمایند قاب موبایل چقدر در برابر سقوط و ضربه های شدید مقاوم است. 

 

فروشگاه آنلاین لوازم جانبی موبایل دیجیتالز آنلاین مفتخراست که انواع  قاب های اورجینال موبایل اسیپگن و Urban Armor Gear که با استاندارد نظامی Drop Test یا همان تست سقوط مطابقت دارند به عموم عرضه نماید. چنانچه می خواهید از موبایلتان در برابر سقوط و ضربات شدید کاملا محافظت نمایید، فقط از قاب هایی خریداری نمایید که روی بسته بندی آنها علامت تست سقوط MIL STD-810-516.6 درج شده است. این سری قابها بی شک از موبایل شما در برابر موارد ذکر شده به خوبی محافظت می نمایند.

 

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics