نماد اعتماد الکترونیک

تفاوت گوشی های موبایل ارزان و گران

نویسنده Massy 2016/08/06 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

تفاوت گوشی موبایل گران قیمت و ارزان قیمت : 

 

امروزه با  گذشت زمان و پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی ، گوشی های موبایل با برندهای خوب را که زمانی گران قیمت بوده اند می توان با بهای مناسب و ارزان تهیه نمود. اما فراموش نکنید که به مرور زمان گوشی های کارامدتر جایگزین گوشی های قبلی می شوند، بنابراین طبیعی است که گوشی های ارزان قیمت تر دارای قابلیت ها وعملکرد ضعیف تری باشند.

اما برخی تفاوت های موبایلهای ارزان قیمت و گران قیمت :
•    صفحه نمایش : معمولا در گوشی ها ارزان قیمت ، رنگ ها بی روح هستند و زیر نور افتاب مطلقا نمی توان با این نوع گوشی ها کار کرد.
•    کیفیت عکس :  این روزها در گوشی های ارزان قیمت نیز کیفیت تصایر گرفته شده قابل قبول می باشد اما مشکل زمانی بوجود می اید که شما می خواهید در نور کم عکس بگیرید بدلیل ارزان قیمت بودن سنسور دوربین این گوشی ها و همچنین عدم بهره گیری از تکنولوژی لرزش گیر اپتیکال، فوکوس تشخیص فاز و پائین بودن مگا پیکسل تصاویر گرفته شده توسط گوشی های ارزان قیمت در نور کم "بسیار بی کیفیت" خواهد بود.

 


 

•    کیفیت فیلم برداری : گوشی های ارزان قیمت به دلیل دارا بودن چیپست های ضعیف و عدم وجود لرزش گیر اپتیکال حتی اگر با وضوح 720P فیلمبرداری شود ، جزئیات فیلم گرفته شده مطلوب نخواهد بود مضافا براینکه کیفیت صداهای ضبط شده نیز پائین خواهد بود.


•    گرفتن عکس سلفی : این روزها بسیاری از ما برای گرفتن عکس های سلفی از دوربین دوم گوشی خود استفاده می کنیم. در ابتدا کمپانی های سازنده گوشی ها ی هوشمند اهمیت زیادی به دوربین دوم نمی دادند اما اینروزها با توجه به نیاز کاربران و استقبال بیش از پیش از دوربین دوم ، کمپانی های سازنده گوشی موبایل سعی در هرچه بهتر کردن کیفیت و عملکرد دوربین دوم دارند تا جائیکه حتی برخی از شرکت های سازنده تلفن همراه، دوربین دوم را مجهز به فلش نموده اند تا به کمک آن بتوان بسهولت عکس های با کیفیت و مورد انتظار را حتی در  نور ضعیف نیز گرفت. قطعا این جزء آندسته از امکاناتی است که گوشی های ارزان قیمت از آن بی بهره هستند.

 


•    سرعت: گوشی های ارزان قیمت به واسطه داشتن پردازنده های ضعیف ( قدرت پردازنده بستگی به تعداد هسته، فرکانس، نوع هسته و ...دارد) ، رم محدود و سرعت پائین معمولا به شما این امکان را نمی دهد که چندین اپلیکیشن را همزمان با هم  باز کنید و حتی اگر چند اپلیکیشن را با هم باز کنید بدلیل تاخیر در باز شدن اپلیکیشن ها شما در نهایت مجبورخواهید شد برای افزایش سرعت، اپلیکیشن های قبلی یا پس زمینه را ببندید.
•    پردازنده گرافیکی : هر چه قدر پردازنده گرافیکی گوشی موبایل شما ضعیف تر باشد شما بازی های سبک تری را می توانید انجام دهید. بی شک جهت انجام بازی های سنگین تر با گرافیک پیچیده تر شما نیاز به پردازنده گرافیکی قویتری دارید تا بازی با یک سرعت استاندارد و قابل قبول در گوشی موبایل شما اجرا گردد.

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics