نماد اعتماد الکترونیک

گوشی سامسونگ گلکسی Galaxy X با صفحه نمایش انعطاف پذیر؟

نویسنده Massy 2018/02/03 0 نظر

گوشی سامسونگ گلکسی Galaxy X با صفحه نمایش انعطاف پذیر؟

 

کمپانی سامسونگ در گزارش اخیر خود به موبایلی با صفحه نمایش انعطاف پذیر اشاره کرده، البته این اولین باری نیست که این کمپانی از اسمارت فونی با نمایشگر انعطاف پذیر صحبت می کند و اعلام می دارد که قصد دارد چنین موبایلی تولید نماید. همانطور که می دانید در سالهای 2011 و 2012 بود که سامسونگ برای نخستین بار اعلام کرد که مشغول ساختن موبایلی با صفحه نمایش انعطاف پذیر و قابل تا شدن است ، در میانه های راه بود که این کمپانی گزارشی منتشر کرد که به جهت بروز مشکلات و موانع متعدد در تولید گوشی با نمایشگر انعطاف پذیر، تولید این دیوایس حداقل تا سال 2013 به تعویق می افتد، اما اواخر همان سال (2012) به نظر می رسید که سامسونگ توانسته بر مشکلات تولید فائق آید به جهت اینکه اعلام کرد که در مراحل نهایی تولید نمایشگر پلاستیکی است و انتظار می رود که گوشی موبایل با چنین صفحه نمایشی تا اواسط 2013 معرفی شود ولی در مراحل پایانی کار سامسونگ با مشکل بزرگی مواجه شد که حل کردن آن سخت به نظر می رسید. این مشکل عدم توانایی سامسونگ جهت استفاده از تکنولوژی مناسب برای محافظت صفحه نمایش پلاستیکی و انعطاف پذیرش از رطوبت و گرد و غبار بود.

 

 

در ارتباط با انعطاف پذیر بودن نمایشگر 4K این گوشی ، گفته می شد که صفحه نمایش آن قابلیت تبدیل شدن از نمایشگر 5 اینچی گوشی به نمایشگر 8 اینچی تبلت را دارد بدون اینکه رزولوشن گوشی وقتی صفحه نمایش تا می شود و یا باز می شود هیچ تغییری و یا افتی داشته باشد. برخی هم می گفتند که منظور از صفحه نمایش قابل انعطاف، نمایشگری است که می تواند مثل یک رول جمع شود و بسته و باز گردد !

 

 

آخرین صحبتی که بر اساس پتنت های ثبت شده سامسونگ به میان آمده، این است که می توان گوشی Galaxy X را کاملا تا کرد بدون اینکه به اجزای داخلی آن صدمه ای وارد شود!

 

 

هنوز هم معلوم نیست که آیا گوشی جدید سامسونگ با صفحه نمایش قابل انعطاف در سال 2018 معرفی می گردد یا خیر ؟ و آیا نام این گوشی Samsung Galaxy X هست یا نه ؟

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics