نماد اعتماد الکترونیک

قلم جدید سرفیس مایکروسافت جایگزینی برای موس ؟

نویسنده Massy 2018/02/18 0 نظر

قلم جدید سرفیس مایکروسافت جایگزینی برای موس ؟

 

مایکروسافت اخیراً پتنتی را ثبت کرده که می تواند نشان دهنده تصمیم جدی این کمپانی برای آپگریدی اساسی در قلم سرفیس Surface Pen باشد. البته در نظر داشته باشید که مایکروسافت هم مانند بسیاری از کمپانی های دیگر الزاماً تمام پتنت های ثبت شده خود را اجرایی نمی کند، ولی بهرحال پتنت ثبت شده حاکی از اضافه شدن "گیره نگهدارنده حساس به لمس" در قلم سرفیس Surface Pen است که می توان بجای اسکرول موس از آن استفاده کرد و چه بسا این قابلیت جدید در سرفیس پن جایگزین استفاده از موس گردد.

 

 

این پتنت به این موضوع اشاره دارد که منبعد می توان از گیره نگهدارنده سرفیس پن برای اسکرول کردن و بالا و پائین کشیدن وب پیج ها و اسناد بلند و طولانی استفاده نمود. در واقع دیگر نیازی به صرف زمان برای پیدا کردن نوارپیمایش Scroll Bar درکنار صفحه یا Swipe کردن صفحات لمسی نیست.

 

یکی از موارد جالب لحاظ شده در این پتنت ، حالت "کم مصرف" قلم است. در واقع اگر بخواهید قلم باتری کمتری مصرف کند، باید کناره های قلم را لمس کنید. ناگفته نماند که برای داشتن این قلم باید حدود 100 دلار بصورت جداگانه پرداخت نمایید . مایکروسافت بر این اعتقاد است که قابلیت های جدید اضافه شده به این قلم، در ایجاد انگیزه در کاربران برای خرید و پرداخت وجه اضافه ، کفایت می کند. قلم فعلی سرفیس Surface Pen مایکروسافت با قابلیت تشخیص 4096 سطح فشار در پنج رنگ مختلف موجود است.

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics