نماد اعتماد الکترونیک

مدیر عامل فانتوم سکیور به جرم فروش گوشی های بلک بری سفارشی سازی شده بازداشت شد

نویسنده Massy 2018/03/12 0 نظر

مدیر عامل فانتوم سکیور به جرم فروش گوشی های بلک بری سفارشی سازی شده بازداشت شد

 

 

فانتوم سکیور Phantom Secure نام شرکتی است که گوشی های بلک بری BlackBerry سفارشی سازی شده را می فروشد. این گوشی های سفارشی سازی شده فاقد (1) دوربین (2) میکروفون (3) GPS جی پی اس (4) مرورگر اینترنت و (5) سیستم ارسال و دریافت پیامک هستند . ارسال پیغام های محرمانه و حساس فقط از طریق شبکه های خصوصی یا همان Private امکان پذیر است.

 

با توجه به اینکه برخی از بیزینس ها و بسیاری از سیاستمداران نسبت به چنین گوشی های سفارشی سازی شده ای توجه و علاقه نشان می دهند، به نظر می رسد که درصدی از معاملات کمپانی فانتوم سکیور را بیزینس با همین باندهای تبهکار و گانگ های خطرناک تشکیل می دهد. در واقع دادگاه منطقه ای ایالات متحده در کالیفرنیای جنوبی آقای وینسنت راموس (بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی فانتوم سکیور) را به اتهام قاچاق ، توطئه در اداره امور کمپانی و شراکت در توطئه توزیع مواد مخدر بازداشت کرده است. آقای راموس همچنین به جرم همکاری و مشارکت در پنهان سازی و مسکوت نگه داشتن عملیات جنایی نیز متهم شده است.

 

 

جالب است بدانید که گوشی های بلک بری BlackBerry سفارشی سازی شده مجهز به PGP (نرم افزاری که از آن برای کدگذاری استفاده میشود) میباشند . با توجه به اینکه این گوشی ها فاقد سیستم ارسال و دریافت پیامک هستند ، sms ها از طریق شبکه های خارجی ارسال می شوند و اگر هر کدام از این گوشی ها توقیف شود ، کمپانی فانتوم سکیور می تواند اطلاعات داخل گوشی را از راه دور پاک نماید !!!

 

پنج شنبه گذشته بود که آقای راموس مدیر عامل کمپانی فانتوم سکیور Phantom Secure دستگیر شد و مامور ویژه FBI (آقای نیکلاس) از فروش گوشی های بلک بری BlackBerry سفارشی سازی شده به کارتل های بزرگ مواد مخدر و گانگ های تبهکار چند ملیتی خبر داد !!! گفته می شود که 20 هزار دستگاه از این گوشی های سفارشی سازی شده در حال استفاده می باشند که از این تعداد 10 هزار دستگاه آن در استرالیا مورد بهره برداری قرار گرفته است.

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics