نماد اعتماد الکترونیک

مقایسه ای کوتاه بین دوربین آیفون 7 و آیفون 6s

نویسنده Massy 2016/09/11 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

مقایسه ای کوتاه بین دوربین آیفون 7 و آیفون 6s

 

شاید دروهله اول چنین به نظر بیاید که دوربین اپل آیفون Apple iPhone 7 تفاوتی با دوربین آیفون Apple iPhone 6s ندارد بدلیل اینکه هر دو دارای رزولوشن 12 مگاپیکسل هستند، اما واقعیت این است که دوربین موبایل آیفون Apple iPhone 7 تفاوتهای چشمگیری نسبت به نسل قبل آیفون داشته است که به اختصار به توضیح ان می پردازیم. در آیفون 7 نسبت به آیفون 6s، مشخصات سنسورها ، مشخصات اپتیکی و لنز تغییرات زیادی داشته است.

 

برخی از ویژگیهای دوربین موبایل آیفون 7 :

 

  • لرزشگیر اپتیکال : دوربین موبایل اپل آیفون 7 Apple iPhone در مقایسه با اپل آیفون Apple iPhone 6s بدلیل داشتن لرزشگیر اپتیکال Optical Image Stablization امکان ثبت بهتر تصاویر و ضبط با کیفیت تر فیلم با نویز کمتر را به شما می دهد. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام گرفتن عکس یا فیلمبرداری بدلیل لرزش دست، عکسی تار یا فیلمی با کیفیت پایین گرفته باشید اما به مدد لرزشگیر اپتیکال این نقیصه برطرف می شود. لرزشگیر اپتیکال مسیر حرکت تصویر از لنز تا سنسور دوربین را هدایت می کند، چنانچه هنگام گرفتن عکس دست شما دچار لرزش شود لنز دوربین برخلاف جهت حرکت می کند تا تصویری روشن و واضح ثبت گردد. همچنین لرزشگیر اپتیکال با کاهش دادن سرعت شاتر در نور ضعیف و یا شب به شما امکان می دهد عکس یا فیلم با کیفیت تری تهیه نمایید.
  • دهانه دیافراگم :  اپل آیفون 7 دارای دهانه دیافراگم 1.8 و اما آیفون 6s دارای دهانه دیافراگم 2.2 می باشد.
  • جذب میزان نور : امکان جذب 50% نور  بیشتر در آیفون 7 به دلیل اندازه دهانه دیافراگم
  • تعداد المنت اپتیکی :  آیفون Apple iPhone 7 دارای شش المنت اپتیکی است (اما نسل قبل آیفون دارای 5 المنت میباشد.)
  • تعداد فلش : آیفون Apple iPhone 7 دارای چهار فلش LED  است اما نسل قبل آیفون دارای 2 فلش LED بوده است به همین دلیل در آیفون 7 امکان ثبت تصاویر با روشنایی دو برابر در شب وجود دارد.
  • مجهز بودن به سنسور Flicker : آیفون 7 مجهز به سنسور جدیدی میباشد که این حسگر در محیطهای بسته سرعت شاتر را تنظیم می کند تا تصاویر با کیفیت بهتری در نور ضعیف ثبت گردد.

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics