نماد اعتماد الکترونیک

مقایسه سرعت iPhone 7 و Galaxy S7 edge

نویسنده Massy 2016/09/18 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

مقایسه سرعت آیفون 7 و گلکسی S7 Edge 

 

در این مقاله قصد داریم طی ویدئوی ذیل، اپل آیفون 7 و گلکسی S7 Edge را با هم مقایسه کنیم. در واقع می خواهیم بررسی کنیم کدامیک دارای عملکرد سریعتری می باشد. بنابراین تست سرعت را به صورت ذیل انجام می دهیم :

 

**ابتدا هردو موبایل اپل ایفون 7 و گلکسی S7 Edge را خاموش می کنیم و سپس همزمان با هم روشن می کنیم . می خواهیم بررسی کنیم کدامیک از گوشی ها به مدت زمان کمتری نیاز دارد تا Unlock شود .در این بخش تست آیفون 7 نسبت به گلکسی S7 اج زودتر روشن میشود. 

 

** اجرای Geekbench 4 با ارائه ارقام به ما اعلام می کند سرعت پردازش CPU و GPU چقدر هست و عملکردشان چگونه است؟ در ابتدا CPU Benchmark را باز می کنیم همانطور که در فیلم مشاهده می کنید آیفون 7 سریعتر از گلکسی S7 Edge تست را به پایان می رساند و نتیجه تست را نمایش میدهد. پس از اجرای تست، امتیازات به دو دسته  Single Core Score و Multi Core Score تقسیم میشوند. Single Core نشان دهنده این است که CPU چقدر سریع می تواند اطلاعات را پردازش کند و طیف گسترده محاسبات را انجام دهد. این تست شامل دستورات پیچیده ای است که به CPU داده می شود . هر چه CPU سریعتر پردازش را انجام دهد و دستورات داده شده را بهتر اجرا نماید، امتیاز بالاتری می گیرد. بنابراین هرچه single core Score  عدد بزرگتری باشد نشان دهنده سرعت بیشتر پردازش CPU  و عملکرد بهتر آن است. در این تست امتیازسرعت پردازش و عملکرد CPU موبایل آیفون 7 عدد 3485 است.

 Multi Core معمولا قدرت و سرعت GPU یا همان واحد پردازش گرافیکی را اندازه گیری می کند. هرچه عدد نمایش داده شده بزرگتر باشد یعنی واحد پردازش گرافیکی موبایل شما سرعت بیشتر و عملکرد بهتری دارد. همانطور که می دانید واحد پردازش گرافیکی در بسیاری از موبایل ها اهمیت بسیاری فراوانی دارد بویژه بدلیل اینکه این روزها بسیاری از کاربران علاقه به بازی کردن گیم های 3D دارند و واحد پردازش گرافیکی یا همان GPU باید بتواند جوابگوی نیاز کاربران باشد. دراین تست Multi Core Score موبایل اپل آیفون 7، عدد 5624 است. برای گلگسی S7 Edge امتیاز سرعت عملکرد CPU تقریبا نصف امتیاز آیفون 7 بدست امد ( امتیاز1708 !! ) و سرعت GPU گوشی گلکسی S7 Edge نیز کمتر از آیفون 7 و عدد 4048 بود.

 

**در مرحله بعدی تست یک ویدئو یکسان که طول مدت آن 21 ثانیه است را به مدت زمان 20 ثانیه کاهش میدهیم و بعد هم به انها فیلتر اضافه کنیم در واقع می خواهیم بررسی کنیم ویدئو در کدام گوشی سریعتر save میشود. همانطور که مشاهده می کنید آیفون 7 خیلی زودتر و سریعتر از گلکسی S7 Edge ،ذخیره کردن ویدئو را به پایان می رساند.

 

**در مرحله بعدی تست سرعت، ما اپلیکیشن های زیادی را در گوشی آیفون 7 و گلکسی S7 Edge باز می کنیم و بررسی می کنیم در کدام گوشی می توان اپلیکیشن ها را سریعتر باز کرد.

  • آمازون در گلکسی  S7 Edge سریعتر باز می شود.
  • گیم Temple Run 2 در گوشی آیفون 7 سریعتر لود می شود.
  •  اپلیکشن Spotify  در هر دو گوشی ایفون7 و گلکسی S7 Edge تقریبا همزمان باز می شود
  • اپلیکیشن دوربین در هر دو گوشی همزمان باز می شود و هر دو همزمان از یک تصویر عکس می گیرند
  •  اینستاگرام  نیز در هر دو گوشی تقریبا همزمان با هم باز می شود.

 

** اپلیکیشن هایی را که در هر دو گوشی قبلا باز کرده ایم را نمی بندیم و در هردو گوشی مجددا اپ ها را باز می کنیم تا ببینیم کدام زودتر لود میشوند ؟ در پایان این جمع بندی می توان چنین نتیجه گرفت که سرعت CPU و GPU در اپل ایفون 7 نسبت به گلکسی S7 Edge بیشتر است و اپل آیفون 7 در باز کردن اپ ها و انیمیشن ها و لود شدن گیم ها کمی سریعتر عمل میکند.

 

برای درک بهتر مفاهیم لطفا ویدئو ذیل را تماشا کنید : 

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics