نماد اعتماد الکترونیک

عینک واقعیت افزوده اپل تا سال 2022 معرفی خواهد شد

نویسنده Massy 2018/05/20 0 نظر

عینک واقعیت افزوده اپل تا سال 2022 معرفی خواهد شد​

 

​آقای جین مانستر Gene Munster تابستان گذشته عنوان کرد که عینک های واقعیت افزوده اپل AR Glasses تا سال 2020 معرفی می شوند. وی در ادامه گفت که بیزنس عینک واقعیت افزوده از بیزنسی که کمپانی اپل برای گوشی های آیفون دارد هم بزرگتر خواهد شد. امسال مانستر پس از ملاقات با کارشناسان واقعیت افزوده نظر خود را عوض کرد و گفت به نظر می رسد که عینک های واقعیت افزوده اپل چند سالی تا زمان رونمایی فاصله دارند و احتمالاً اپل این گجت واقعیت افزوده را تا دسامبر 2021 معرفی خواهد کرد. این تحلیل مانستر همان مطلبی بود که آقای تیم کوک مدیر عامل اپل در ماه اکتبر گفته بود. اقای کوک عنوان کرده بود که تکنولوژی ساخت عینک واقعیت افزوده AR Glasses برای کامل شدن و بهره برداری هنوز به زمان نیاز دارد.

 

 

​جین مانستر Gene Munster پیش بینی کرده اولین سالی که عینک واقعیت افزوده اپل معرفی می شود ، این کمپانی قادر خواهد بود که تعداد 10 میلیون دستگاه از این گجت را با قیمت متوسط 1300 دلار بفروشد و درامدی 13 میلیارد دلاری را از آنِ خود کند که این رقم 3% از درامد اپل Apple را در سال 2022 را تشکیل خواهد داد.

 

​مانستر می گوید اگر پروژه عینک گوگل در سال های 2014-2015 با شکست مواجه شد، به این دلیل بود که مردم این عینک را تهدیدی برای حریم خصوصی خود می دیدند، همانطور که در ابتدا دوربین گوشی موبایل از نظر بسیاری از کاربران تهدیدی برای حریم شخصی محسوب می شد؛ اما در حال حاضر نه تنها تمام کاربران با این قضیه کنار امده اند، بلکه ملاک خرید برخی از کاربران قوی تر بودن دوربین گوشی است. در ارتباط با عینک AR Glasses اپل هم می توان گفت که در سال های اینده افراد و کاربران بیشتر با این قضیه کنار امده و این عینک به سرنوشت عینک گوگل Google دچار نخواهد شد. اقای مانستر حتی فراتر رفته و گفته است که در سال های آینده زندگی بدون گجت های پوشیدنی واقعیت افزوده امکان پذیر نخواهد بود.

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics