نماد اعتماد الکترونیک

هک شدن رمزهای بیومتریک

نویسنده Massy 2017/02/06 0 نظر خبری,

هک شدن رمزهای بیومتریک

بسیاری از کاربران به این امر واقف هستند که اطلاعات مهم یا شخصی را نباید در شبکه های اجتماعی قرار بدهند به جهت اینکه هکرها بسهولت ازاطلاعاتشان سوء استفاده خواهند نمود، اما شاید درصد کمی از مردم بدانند که حتی تصاویری که دستشان را به علامت پیروزی Victory بالا برده اند را نباید در شبکه های اجتماعی قراردهند !!

 

 

تحقیقات اخیر نشان داده است که برخی هکرها توانسته اند اثر انگشت کاربران را از روی عکس های به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی کپی کرده و با فروختن رمزهای بیومتریک کاربران به باندهای خاص به این باندها جهت دسترسی به اطلاعات گوشی موبایل، تبلت و حساب بانکی کاربران کمک نمایند !!! البته براساس تحقیقات موسسه ملی انفورماتیک ژاپن کپی کردن اثر انگشت افرادی که داخل عکس هایی هستند که تا فاصله سه متری از آنها گرفته شده ، بسیار آسان است و نیاز به تکنولوژی پیشرفته و خاصی ندارد. تبعات این قضیه زمانی بیشتر احساس می شود که شما بخاطر بیاورید تغییردادن رمزهای بیومتریک غیر قابل انجام است. هنگامیکه شما برای باکس ایمیل و یا سایر اطلاعات خود پسورد می گذارید و فردی شما را هک می کند، می توانید بسهولت پسورد خود را عوض کنید، اما تصور کنید هنگامیکه اثر انگشت شما که کاملا و منحصراٌ متعلق به خودتان است ، هک گردد چه مشکلاتی برای شما بوجود خواهد آمد ؟؟

 

 

این اولین باری نیست که امنیت رمزهای بیومتریک زیر سوال رفته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در سوال 2015 هکرها از روی عکس آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ، عنبیه چشم ایشان را کپی کردند و از آن جهت گشودن قفل یک تست استفاده نمودند !! لازم به ذکر است که محققان درحال تست کردن روش های مختلف برای جلوگیری از کپی کردن رمزهای بیومتریک هستند. مثلا برای جلوگیری کردن از کپی اثر انگشت افراد، فیلم شفافی از اکسید تیتانیوم ساخته اند که مانع  کپی برداری از اثر انگشت افراد می شود.

 

 

 

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics