نماد اعتماد الکترونیک

جلسه مدیران غولهای تکنولوژی و اقای ترامپ

نویسنده Massy 2017/02/06 0 نظر خبری,

جلسه مدیران غولهای تکنولوژی و آقای ترامپ

 

در پی اجرایی شدن فرمان دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا مبنی بر ممانعت به عمل اوردن از ورود شهروندان 7 کشورمسلمان به امریکا منجمله افرادی که دارای ویزا و اجازه قانونی برای زندگی در ان کشور هستند و ایجاد موج شدید اعتراضات در گوشه و کنار جهان ، غولهای تکنولوژی مثل کمپانی اپل ، گوگل و .... نیز ساکت ننشستند و نه تنها اعتراض خود را به این قضیه به صورت گسترده ای مطرح نمودند بلکه اعلام کردند که علیه اقای رئیس جمهور به دادگاه شکایت خواهند کرد.

روز 4 فوریه جلسه ای در برج اقای ترامپ با حضور ایشان و بنیانگذاران و مدیران رده بالای کمپانی اپل ، گوگل ، امازون و ... تشکیل شد. برای نخبگان دره سیلیکون و غولهای تکنولوژی که هنگام انتخابات بیشترین رای را به هیلاری کلینتون داده بود نشستن سرمیز مذاکره با اقای ترامپ بسیار سخت بود.

 

 

از کمپانی اپل کوک اعتراض خود را به ممانعت آقای ترامپ از ورود شهروندان 7 کشور به خاک امریکا اعلام کرد و بیان نمود که آینده کمپانی اپل و بسیاری از کمپانیهای دیگر با این شرایط به خطر خواهد افتاد و در ادامه صحبت هایش اضافه نمود که حتی بنیانگذار این کمپانی اقای استیو جابز نیز پسر یک پناهنده سوری بوده است.

اقای دونالد ترامپ در مقابل ضمن اعتراض به سیاستهای کمپانی اپل عنوان نمود که این کمپانی بجای ایجاد فرصت های شغلی و بکارگیری نیروها در داخل کشور برای اسمبل نمودن کامپیوترها و تولید محصولاتش، از افراد خارج از کشور کمک گرفته است و با این عمل فرصتهای شغلی فراوانی را از کشور  امریکا ربوده است ، اما اقای کوک معتقد است اگر پروسه اسمبل نمودن بسیاری از محصولات این کمپانی بجای اینکه در کشورهایی با نیروی کار ارزان مثل چین انجام شود در داخل امریکا صورت بگیرد، قیمت محصولات این شرکت بسیار افزایش خواهد یافت.

بسیاری از کمپانی های بزرگ مثل اپل از چهار سال اینده خود بسیار بیمناک هستند و تنها مسئله ای که شاید بخشی از نگرانیهای ان ها را کاهش می دهد بحث معافیت های مالیاتی عنوان شده توسط اقای ترامپ میباشد.

  

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics