نماد اعتماد الکترونیک

استیو جابز ( پدر اپل Apple )

نویسنده Massy 2016/05/04 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,

استیو جابز پدر اپل Apple 

 

شاید برای شما هم جالب باشد در مورد استیو جابز (Steve Jobs ) بنیانگذار شرکت اپل Apple Inc ، بیشتر بدانید.

  • استیو جابز Steve Jobs ملقب به پدر اپل Apple در 24 فوریه سال 1955 میلادی در امریکا بدنیا امد. بدلیل برخی مسائل پدر و مادر واقعی استیو جابز نتوانستند از او نگهداری نمایند . استیو جابز نزد کلارا و پاول جابز که وی را به فرزندخواندگی پذیرفتند ، بزرگ شد.
  • زمانیکه 13 سال داشت ، در کارخانه HP شغل تابستانی گرفت و مشغول بکارشد. استیو مطلقا علاقه ای به درس خواندن نداشت و خیلی از مفاهیم و دروس را بصورت آکادمیک دنبال نمی کرد اما عاشق الکترونیک بود.  استیو جابز در سال 1974 میلادی در شرکت آتاری بعنوان یکی از طراحان بازیهای کامپیوتری مشغول به کار شد. عشق و علاقه وافر او به کامپیوتر پیش زمینه راه اندازی شرکت کامپیوتری اپل Apple Computer, Inc.شد.
  • دو سال بعد یعنی 1976 میلادی او و دوست صمیمیش وزنیاک درگاراژ خانه استیو شروع به اسمبل کردن کامپیوترهای Apple I نمودند و در اول آوریل همان سال شرکت کامپیوتری اپل .Apple Computer, Inc را تاسیس کردند. در نمایشگاهی که در سال 1976 میلادی در شهر اتلانتیک برگزار شد استیو و وزنیاک موفق شدند ( کامپیوترهای اپل وان Apple I  ) را در معرض دید عموم قراردهند.

  • استیو و دوستش وزنیاک به سرعت پله های ترقی را طی نمودند و توانستند به ترتیب کامپیوترهای II Apple و III Apple را روانه بازارنمایند. البته کامپیوتر اپل III بدلیل مشکلات سخت افزاری و قیمت بالا محبوبیتی نزد مردم پیدا نکرد. اپل مکینتاش نخستین کامپیوتر تجاری موفقی بود که در سال 1984 میلادی روانه بازار شد. 

  • یک سال بعد استیو جابز از شرکت کامپیوتری اپل .Apple Computer, Inc کناره گیری کرد و شرکت نکست را پایه گذاری کرد، اما بعدها بدلیل اینکه شرکت نکست توسط اپل Apple خریداری گردید ، استیو جابز مجددا به شرکت اپل Apple برگشت و باعث رشد و شکوفایی بیش از پیش این شرکت گردید.
  • شرکت کامپیوتری اپل .Apple Computer, Inc به دلیل تولید محصولات متنوع که دیگر صرفا محدود به کامپیوتر نمی شدند  (مثل موبایل اپل آیفون ، اپل واچ ، ای پد ، ای پاد و .... )، به شرکت اپل تغییرنام داد.
  • استیو جابز چندی پیش از مرگ از سمت مدیریت عامل شرکت اپل .Apple Inc کناره گرفت. جالب است بدانید که زندگی تجاری استیو جابز با تولید (Personal Computer ) PC شروع شد و با (Pancreatic Cancer=سرطان لوزالمعده ) PC نیز خاتمه یافت.

 

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics