نماد اعتماد الکترونیک

دفتر مرکزی جدید شرکت اپل

نویسنده Massy 2016/06/29 0 نظر موبایل و لوازم جانبی,خبری,

ساختمان جدید شرکت اپل Apple در منطقه ای به وسعت 2.8 میلیون فوت مربع احداث می شود. شامل یک سایت 176 هکتاری که حدود 13000 کارمند در هر ساختمان می توانند فعالیت نمایند. هر ساختمان بیش از یک مایل فضا اشغال می کند و شرکت اپل 300,000 فوت مربع به پارکینگ و محل تحقیقاتی خود اختصاص داده است.

 

این ساختمان چهارطبقه، مدور و دارای دیوارهای شیشه ای بسیار بزرگ خواهد بود که به کارمندان امکان می دهد از هر دو طرف به بیرون دید داشته باشند. این ساختمان بوسیله یک فضای سبز بسیار بزرگ و زیبا احاطه شده است. شرکت انگلیسی فاستر که از معماران این ساختمان است در مصاحبه ای بیان کرد که الهام بخش او برای داشتن چنین طرحی خانه هایی در لندن هستند که دور تا دور آنها را پارک و فضای سبز احاطه کرده است.

 

 

در احداث این ساختمان تلاش شده است که تا حد ممکن مصالح سازگار با محیط زیست استفاده شود. طراحی فضای داخل ساختمان به گونه ای انجام خواهد شد که آرزوی جابز ( پدر شرکت اپل ) بود. در قسمت هایی از این ساختمان که چوب بکار رفته ، تلاش گردیده تا از چوب درجه یک افرا استفاده شود. بدلیل بزرگ بودن بیش از حد این بنا ، قسمت های مختلف ساختمان توسط کافی شاپ و لابی از هم جدا شده اند.

 

شرکت انگلیسی فاستر گفته هنگام طرح ریزی این ساختمان دقت شده که دپارتمان های مختلف شرکت اپل که بیشتر از سایر دپارتمان ها از نظر کاری با هم سر و کار دارند در مجاورت هم قرار بگیرند. ساختمان اصلی شرکت اپل شامل مرکز سلامت ، مرکز Fitness (تناسب اندام )، پارکینگ زیر زمینی با گنجایش 10500 تا 14200 ماشین و سالن کنفرانس با 1000 صندلی میباشد. ( دیگر مدیران شرکت اپل مجبور نیستند برای برگزاری کنفراس ها به سانفرانسیسکو بروند.) ضمنا در فضای اطراف ساختمان مایل ها پیست دوچرخه سواری و Jogging راه اندازی خواهد شد.

 

در پاسخ به برخی شایعات که اپل می خواهد در داخل ساختمان موزه برپا کند، شرکت اپل اعلام کرده که این شرکت فکر جشن گرفتن گذشته نیست بلکه فکر ابداع و نو آوری در آینده است !

 

نظر خود را بیان کنید

Web Analytics